ماسک کشندۀ ویروس کرونا در بازار؟!

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، منظور از بیوسید یا همان زیست کش استفاده از یک ماده شیمیایی یا میکروارگانیسم برای از بین بردن میکروارگانیسم های مضر با استفاده از روش های بیولوژیکی یا شیمیایی است.

ماسک کشندۀ ویروس کرونا در بازار؟!

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

یک آزمایشگاه در شهر مارسی فرانسه ماسکی را تولید کرده که می تواند ویروس کرونا را به محض نشستن روی بافت پارچۀ آن، از بین ببرد. در حال حاضر ده ها هزار ماسک از این نوع در حال تولید است و به زودی روانۀ بازار خواهد شد. قیمت فروش این ماسک که قابل شستشو و استفاده چندباره است، بین 5 تا 10 یورو خواهد بود.

پژوهشگران این آزمایشگاه در 6 ماه گذشته مشغول تحقیق برای ساخت این ماسک بودند. پارچۀ این ماسک که ترکیبی از پنبه و پلی استر است، به یک مادۀ فعال آغشته شده که می تواند نوع جدید ویروس کرونا را از بین ببرد.

ناتالی اژژ، پژوهشگر زیست شناسی مولکولی و مدیر این آزمایشگاه می گوید: در ساخت این ماسک از یک فناوری ضدویروس استفاده شده است. به همین دلیل هنگامی که ویروس روی سطح ماسک رسوب کند، بلافاصله اسیر این بافت ویژه خواهد شد.

این فناوری، غشای ویروس را از بین می برد و آن را غیرفعال می کند. این چیزیست که به آن بیوسید می گوییم. ما ویروسی را که با بافت این ماسک تماس پیدا کرده، به همان روشی از بین می بریم که حشره ها را می کشیم.

منظور از بیوسید یا همان زیست کش استفاده از یک ماده شیمیایی یا میکروارگانیسم برای از بین بردن میکروارگانیسم های مضر با استفاده از روش های بیولوژیکی یا شیمیایی است.

ساخت اسپری کرونا کُش

به گفتۀ این پژوهشگر زیست شناسی مولکولی، آزمایشگاه او در حال کار روی نوعی اسپری نیز هست که بتواند به کمک این مادۀ فعال، ویروس کرونای موجود در هوا را نیز از بین ببرد.

نوآوری در ساخت ماسک هایی مجهز به فناوری های نوین در دیگر کشور ها نیز در جریان است. از جمله پژوهشگران سنگاپور توانستند برای کمک به تیم های پزشکی، ماسکی تولید کنند که می تواند دمای بدن، ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن خون را اندازه گیری کند و داده ها را با بلوتوث به گوشی های هوشمند بفرستد.

این نوع ماسک بویژه برای نظارت از راه دور بر شرایط سلامت کارگران، سالمندان و افرادی که در مناطق بسیار آلوده زندگی می کنند، مفید است.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1132

به "ماسک کشندۀ ویروس کرونا در بازار؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک کشندۀ ویروس کرونا در بازار؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید