لیندسی گراهام به نظر ترامپ و بایدن درباره خروج از افغانستان تاخت

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سناتور لیندسی گراهام با انتقاد از حمایت رئیس جمهوری سابق آمریکا از خروج تمامی نظامیان کشورش از افغانستان گفت: به شدت با نظر ترامپ در حمایت از برنامه خروج جو بایدن برای تمام نیروها از افغانستان که با توصیه های نظامی مغایرت دارد، مخالف هستم.

لیندسی گراهام به نظر ترامپ و بایدن درباره خروج از افغانستان تاخت

به نقل از پایگاه خبری هیل، روز یکشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا با انتشار بیانیه ای از هدف جو بایدن برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان تا یازدهم سپتامبر انتقاد کرد اما گفت خروج از افغانستان امری فوق العاده است و انجام آن اقدام مثبتی است.

او گفت: من برنامه داشتم تا اول مه خارج شویم و ما باید به نزدیکترین زمان ممکن به آن تاریخ پایبند باشیم.

این اظهارات اما واکنش توییتری لیندسی گراهام، سناتور سرشناس آمریکایی را در پی داشت.

او که پیشتر از برنامه بایدن برای خارج کردن تمام نظامیان از افغانستان انتقاد نموده بود، عصر یکشنبه در یک سری پیغام های توییتری نوشت: با کمال احترام به ترامپ، هیچ چیز فوق العاده یا مثبت درباره ایجاد پناهگاه های امن برای تروریست هایی که دوباره در افغانستان ظاهر می شوند، یا دیدن اینکه افغانستان دوباره وارد جنگ داخلی دیگری گردد، وجود ندارد.

لیندسی گراهام همچنین توانایی طالبان برای کنترل القاعده و داعش را زیر سوال برد، نکته ای که به اعتقاد او جزو اصلی توافق خروج نظامیان خارجی بوده است.

این سناتور آمریکایی نوشت: انتشار اطلاعات خروج به ضرر منافع آمریکاست و هیچکس باور ندارد که بتوان به طالبان برای کنترل القاعده و داعش، آن طور که در برنامه بایدن - ترامپ دیده شده است، اعتماد کرد.

او در ادامه با ژنرال نامیدن بایدن و ترامپ و ابراز نگرانی مبنی بر اینکه افغانستان به مرور زمان بدتر خواهد شد گفت: خواهیم دید که آیا استراتژی خروج ژنرال بایدن و ژنرال ترامپ به نفع سیاست امنیت ملی ما خواهد بود یا خیر.

لیندسی گراهام گفت: به خاطر کشورمان، مردم افغانستان و کل این منطقه، امیدوارم که رئیس جمهور بایدن و دونالد ترامپ خود را اثبات نمایند و متوجه شویم که ارتش و جامعه اطلاعاتی ما اشتباه نموده اند. با این حال، من به شدت نسبت به آن تردید دارم چون این فیلم را در عراق دیده ام و نگرانم که به مرور زمان افغانستان بدتر گردد. اهمیت دارد که تاریخ درباره کسانی که این تصمیمات را منصفانه اما قاطعانه اتخاذ مینمایند، قضاوت کند.

روز سه شنبه، یک روز پیش از آنکه بایدن رسما برنامه خروج نیروها از افغانستان را اعلام کند، گراهام به این اقدام انتقاد نموده و در بیانیه ای نوشت: خروج کامل از افغانستان بسیار کثیف و خطرناک است. رئیس جمهور بایدن در واقع یک بیمه نامه علیه وقوع یک یازده سپتامبر دیگر را لغو کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1460

به "لیندسی گراهام به نظر ترامپ و بایدن درباره خروج از افغانستان تاخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیندسی گراهام به نظر ترامپ و بایدن درباره خروج از افغانستان تاخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید