عمان افت قیمت نفت را با افزایش مالیات ها جبران کرد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، دولت عمان برای جبران کاهش درآمدهای نفتی مالیات بر شرکت ها در این کشور را از 3 تا 15 درصد افزایش داد.

عمان افت قیمت نفت را با افزایش مالیات ها جبران کرد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش عاشقان علم الکترونیک به نقل از بلومبرگ، در حالی که عمان، به عنوان بزرگترین فراوری کننده نفت منطقه که عضو اوپک نیست سال جاری نیز با کاهش درآمدهای دولتی روبرو است، شورای این کشور رای به افزایش اقتصادیات شرکت ها داد.

به گفته توفیق اللواتی، عضو شورا، این نهاد مشورتی انتخابی روز سه شنبه تصمیم گرفت که اقتصادیات وضع شده بر شرکت های ثبت شده در عمان را بین 3 تا 15 درصد افزایش دهد و به معافیت های اقتصادیاتی شرکت ها سرانجام بدهد. بر اساس گزارش روزنامه عمان دیلی، شورا همچنین رای به افزایش اقتصادیات بر درآمد خالص شرکت های نفتی و شرکت های گاز طبیعی داد و اقتصادیات آنها را به ترتیب به 35 و 55 درصد رساند. این پیشنهادات قبل از تبدیل شدن به قانون باید مورد موافقت شورای دولتی و کابینه قرار گیرد.

این سلطان نشین نفت خیز حاشیه خلیج فارس که درآمد اصلی خود را از محل فروش نفت تامین می نماید، سال جاری به دلیل افت قیمت ها با کسری بودجه بیش از 17 درصد فراوری اقتصادی اش روبرو شده است. این کسری بودجه مقامات عمانی را برآن داشته تا تعویق پروژه ها و وضع اقتصادیات های جدید را مورد آنالیز قرار دهند. هرچند عمان تنها کشور حاشیه خلیج فارس نیست که از کاهش قیمت نفت متاثر شده؛ اما این کشور نسبت به همسایگانی نظیر عربستان و امارات، دارای منابع اقتصادی کمتری است تا بتواند با این تاثیرات منفی مقابله نماید.

صالح بن سعید مسانف رئیس کمیته اقتصادی و اقتصادی شورا به عمان دیلی گفت، بالا بردن اقتصادیات شرکت ها بودجه دولتی را احیا خواهد نمود.

اقدامات مصوب شورای عمان همواره مورد حمایت مقامات بالاتر قرار می گیرد. سال گذشته، شورا رای به ممنوعیت استعمال الکل داد، اما این پیشنهاد هیچگاه اجرایی نشد.

143

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 332

به "عمان افت قیمت نفت را با افزایش مالیات ها جبران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان افت قیمت نفت را با افزایش مالیات ها جبران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید