عضو کمیسیون عمران مجلس:نوسازی بافت های فرسوده ناپایدار، لازم است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران/لرستان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مقاوم سازی و نوسازی بافت های فرسوده کشور که ناپایدار هستند لازم است.

عضو کمیسیون عمران مجلس:نوسازی بافت های فرسوده ناپایدار، لازم است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

مجید کیان پور در گفت وگو با عاشقان علم الکترونیک، اظهار کرد: زلزله رخدادی طبیعی است که 80 درصد آنها در اقیانوس ها و 20 درصد در خشکی ها رخ می دهد.

وی اضافه نمود: این 20 درصد نیز مخاطرات خاص خود را دارد و باید برای مقابله با این پدیده همواره آماده باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایمن سازی و رعایت قوانین و مقررات ساخت وساز را مهم ترین راه حل کاهش خسارت های ناشی از زلزله مطرح نمود و با بیان اینکه از سال 85 به بعد استاندارد در ساخت وسازها رعایت شده که این امر سبب شده با کمترین تلفات همراه باشیم، مطرح نمود: باید ایمن بسازیم و به شهروندان آموزش داده و تکنولوژی و دانش روز را در ساخت وسازها لحاظ و استانداردها را رعایت کنیم.

کیان پور گفت: باید در طراحی ها از آخرین تکنولوژی روز جهان و از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده کنیم البته خوشبختانه در کشور تکنولوژی ها را بومی سازی نموده ایم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با این اوصاف کوشش کنیم بافت های فرسوده کشور که ناپایدار هستند و مقاومت خوبی ندارند را مقاوم سازی و نوسازی کنیم، توضیح داد: باید در برابر زلزله های احتاقتصادی آمادگی و ایمنی لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برگزاری مانور و دوره های آموزشی و آمادگی برای شرایط بحرانی باید مورد توجه جدی قرار گیرد، تأکید کرد: ضرورت دارد مدیریت بحران به صورت دوره ای استان های مشخص را دعوت کند و نشست هایی را برگزار کند تا آنان از آمادگی لازم برخوردار شوند و در زمان بحران خدمات به درستی انجام دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه واحدهای مسکونی موجود در بافت های ناپایدار شهری و فرسوده باید سریع تر نوسازی شوند، گفت: آیین نامه 2800 زلزله، 4 مرتبه ویرایش شده یعنی آیین نامه روزبه روز بر اساس زلزله های به وقوع پیوسته و شیوه هایی که باید در آیین نامه ها اصلاح شوند، البته به حداقل رساندن خسارات جانی و اقتصادی در این آیین نامه پیش بینی شده است.

کیان پور گفت: همچنین باید تمام مسکن های روستایی خشتی و گِلی کشور نوسازی شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: چنانچه با این مهم خوب برخورد و ایمنی و استاندارد لازم در ساخت وسازها رعایت گردد قطعاً سرمایه های ملی کشور حفظ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 345

به "عضو کمیسیون عمران مجلس:نوسازی بافت های فرسوده ناپایدار، لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیسیون عمران مجلس:نوسازی بافت های فرسوده ناپایدار، لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید