شمار موارد عفونت ویروس کورونا از 68000 گذشت

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مقامات چینی در آخرین گزارششان در روز یکشنبه 16 فوریه (27 بهمن) می گویند شمار موارد عفونت با ویروس کورونا در سرزمین اصلی چین به حدود 68500 مورد و شمار موارد مرگ ناشی از آن به 1665 مورد رسیده است.

شمار موارد عفونت ویروس کورونا از 68000 گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین این ارقام منتشر شده بوسیله کمیسیون ملی بهداشت چین نسبت به 24 ساعت قبل از آن افزایشی 142 نفری در شمار مرگ و میر وافزایشی 2000 موردی در موارد تایید شده عفونت ویروس کورونا نشان می دهد.

گزارش شمار کل موارد جدید روزانه برای سومین روز متوالی فرایند کاهشی را نشان می دهد، اما پژوهشگران می گویند باید در این باره احتیاط به خرج داد. این کاهش در موارد گزارش شده عفونت پس از افزایش ناگهانی در آخر هفته در موارد عفونت رخ می دهد که مربوط به تغییر شیوع شمارش این موارد در چین است.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در مواجهه با انتقاد فزایند درباره شیوه برخورد این کشور با شیوع بیماری روز شنبه بعدازظهر در سخنرانی که در رسانه های اجتماعی منتشر شد، گفت که در همان اوائل شیوع بیماری در 7 ژانویه دستور مبارزه با آن را صادر کرده است. این سخنان شی باعث ایجاد پرسش های بیشتری شده است که چرا خطرات بالقوه ویروس کورونا زودتر به طور کامل به اطلاع مردم رسانده نشده بود.

اغلب گزارش ها درباره بیماری در استان هوبی چین- کانون شیوع بیماری- متمرکز بوده است، اما موارد بیماری در آسیا، استرالیا، آمریکا، اروپا و نیز اخیرا در آفریقا گزارش شده است. چهار مرگ ناشی از بیماری در خارج از چین- در ژاپن، هنگ کنگ، فیلیپین و فرانسه- رخ داده است.

آگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه پس از اعلام مرگ یک مرد چینی 80 ساله در بیمارستانی در پاریس گفت: ما باید نظام بهداشتی مان را برای مقابله با احتمال همه گیری جهانی (پاندمی) ویروس و بنابراین انتشار ویروس در سراسر فرانسه آماده باشیم.

رابین تامپسون، کارشناس اپیدمیولوژی ریاضی در دانشگاه آکسفورد در بریتانیا می گوید با وجود گزارش 50 مورد در اروپا، رخ دادن یک مورد مرگ جای تعجبی ندارد.

او گفت: اما مهمترین چیزی که باید به آن اشاره کرد این است که هنوز انتقال پایدار شخص به شخص ویروس در اروپا رخ نداده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 689

به "شمار موارد عفونت ویروس کورونا از 68000 گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار موارد عفونت ویروس کورونا از 68000 گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید