شرایط استفاده از بخاری تاکسی ها در زمان شیوع ویروس کرونا چیست؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، شهر: سال جاری استفاده از سیستم سرمایشی یا کولر تاکسی ها در فصل تابستان، دارای دستورالعمل اجرایی خاص تری نسبت به سال های گذشته بود. حال باتوجه به کاهش دمای هوا و تشدید شیوع ویروس کرونا، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران از تهیه دستورالعمل دیگری برای استفاده از سیستم گرمایشی یا بخاری تاکسی ها اطلاع داد.

شرایط استفاده از بخاری تاکسی ها در زمان شیوع ویروس کرونا چیست؟

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در مصاحبه با شهر، از برگزاری جلسه امروز -3 آبان 1399- این سازمان با متخصصان و کارشناسان سلامت و بهداشت درباره اقدامات اجرایی برای مقابله با ویروس کرونا در ناوگان تاکسیرانی، اطلاع داد و اضافه کرد: موضوع مهم دیگر که پس از استفاده همه سرنشینان خودرو از ماسک، دنبال می گردد و رعایت آن برای همه رانندگان لازم است، تعویض و جریان داشتن هوا داخل تاکسی است.

او با بیان اینکه هوای داخل خودرو باید به صورت مداوم جابه جا گردد، اعلام کرد: به بیانی دیگر به علت حضور مسافر باید هوا داخل خودرو جریان داشته باشد. همچنین به میزانی که تهویه هوای داخل خودرو اتفاق افتد باید پنجره ها باز باشد.

قنادان ضمن اشاره به سردی هوا، گفت: شرط نخست استفاده از سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو در دوران کرونایی باز بودن پنجره ها است. سپس قراردادن حالت سیستم گرمایشی یا سرمایشی روی تهویه خارجی است. تهویه داخلی سبب چرخش هوای داخل کابین تاکسی می گردد و تهویه خارجی هوای خارج از تاکسی را به خودرو وارد می نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در انتها اعلام کرد: باتوجه به اینکه درجه حرارت هوا به میزانی سرد نشده که بخاری خودرو روشن گردد، استفاده از تهویه خارجی ضروری نیست. اما باز بودن پنجره های خودرو برای تمامی تاکسی ها ضروری و اجبار است.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1147

به "شرایط استفاده از بخاری تاکسی ها در زمان شیوع ویروس کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط استفاده از بخاری تاکسی ها در زمان شیوع ویروس کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید