سوء استفاده ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، کارمندان ناسا و اسپیس ایکس با امضای نامه ای از دونالد ترامپ می خواهند که از دستاوردهای آنان به نفع خود استفاده نکند.

سوء استفاده ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس

به تازگی هزاران نفر امضای نامه ای از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می خواهند تا از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس به نفع خود سو استفاده نکند.

این نامه در واکنش به ویدئوی Make Space Great Again است که کمپین انتخابات ریاست جمهوری ترامپ آن را منتشر کرد. در این ویدئو بخش هایی از عملیات پرتاب کپسول کرو دارگون اسپیس ایکس همراه 2 فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی وجود دارد.

البته این ویدئو به دلیل نقض قوانین حق نشر و استفاده از محتوای ناسا از توئیتر و شبکه های اجتماعی دیگر حذف شد زیرا ناسا اظهار داشت قوانین تبلیغاتی این سازمان درباره شیوه نشان دادن فضانوردان در رسانه ها را شکسته است. اما دلیل واقعی حذف آن معین نیست.

اریک برگر یکی از دبیران وب سایت آرس تکنیکا با انتشار لینک این نامه در توئیتر نوشت: افراد زیادی در ناسا و اسپیس ایکس از این ویدئو تبلیغاتی آزرده شده اند.

این ویدئو در سوم ژوئن ساخته شد و در آن تلمیح شده که اعتبار شروع دوباره فرایند ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا فقط به دولت ترامپ تعلق دارد.

اما در نامه مذکور آمده است: این تلمیح نادرست است. برنامه خدمه تجاری ناسا از دوران ریاست جمهوری اوباما و در سال 2011 میلادی شروع شده است. هرگونه تلمیحی که نشان دهد یک فرد مسئول عملیات پرتاب فضانوردان به فضا (با همکاری ناسا و اسپیس ایکس) است، بی احترامی به محققانی به حساب می آید به موفقیت آن یاری نموده اند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 912

به "سوء استفاده ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوء استفاده ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید