رزمایش ارتش برای مقابله با شیوع کرونا

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به شروع رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا در ارتش گفت: در آستانه ورودی مراکز استان های هدف، پست های غربالگری ایجاد می کنیم تا کسانی که قصد ورود به استان را دارند، ابتدا غربالگری شوند.

رزمایش ارتش برای مقابله با شیوع کرونا

سرویس اخبار - امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش (نزاجا) در جریان رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا که امروز یکشنبه 25 اسفند در مرکز نوسازی و بهینه سازی شهید زرهرن برگزار گردید، در جمع خبرنگاران گفت: از روزهای شروعین شیوع ویروس کرونا در کشور، در پی صدور اوامر فرمانده معظم کل قوا، نیروهای مسلح قدرتمند کشورمان از جمله ارتش و نیروی زمینی محوری پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه در نیروهای مسلح از جمله ارتش قابلیت های ویژه و منحصر به فردی در مواقع اینچنینی وجود دارد، گفت: ما در تمام یگان های نزاجا واحدها و ساختارهای برطرف آلودگی های خاص داریم. نیروی زمینی 28 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در خارج از تهران دارد که هر کدام از این بیمارستان ها، بیمارستان های سیار وابسته به خودشان را نیز دارند.

فرمانده نزاجا اضافه کرد: متعاقب فرمان اخیر فرمانده معظم کل قوا به نیروهای مسلح، قرارگاه بهداشتی و درمانی ویژه ای در نیروهای مسلح، ارتش و نیروی زمینی ایجاد شد؛ فرمانده کل قوا در پیغام خود بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تحت یک رزمایش دفاع بیولوژیک که موجب افزایش اقتدار ملی گردد تاکید داشتند.

امیر حیدری خاطر نشان کرد: با توجه به حکمی که فرماندهی کل ارتش به اینجانب دادند، رزمایش بزرگی در گستره ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز یا علی ابن ابی طالب تحت عنوان رزمایش لبیک یا امام خامنه ای 98 از امروز شروع می گردد؛ هدف اصلی این رزمایش با یک روحیه تهاجمی، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور و استان های هدف ما فعلا گیلان و قم است؛ منتها برنامه این رزمایش در یک گستره ملی است.

وی با بیان اینکه تمام استان هایی که ارتش در آنها حضور دارد قابلیت اجرای این رزمایش را دارند، اظهار کرد: ما در آستانه ورودی مراکز استان های هدف، پست های غربالگری ایجاد می کنیم تا کسانی که قصد ورود به استان را دارند، ابتدا غربالگری شوند. ضدعفونی کردن معابر عمومی و محل های تجمع عمومی از دیگر اقدامات ما در این رزمایش خواهد بود. توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی به همراه نقاهتگاه، از دیگر اقدامات نزاجا در رزمایش است.

فرمانده نزاجا گفت: این اقدامات از فردا در قم و گیلان شروع خواهد شد و هر استانداری در سراسر کشور که احتیاج به یاری نیروی زمینی ارتش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد، ما در خدمت خواهیم بود.

منبع: ایسنا

منبع: setare.com
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1082

به "رزمایش ارتش برای مقابله با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش ارتش برای مقابله با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید