خبرنگاران کاوشگر چینی خاک ماه را به زمین می آورد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تهران- خبرنگاران- کاوشگر چانگ ئه-5 چین که بزودی از پایگاه ون چانگ واقع در جنوب چین به وسیله موشک حامل لانگ مارچ 5 وای 5 به سمت کره ماه پرتاب می گردد قرار است خاک کره ماه را جمع اوری و به زمین منتقل کند.

خبرنگاران کاوشگر چینی خاک ماه را به زمین می آورد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، کاوشگر چانگ ئه پس از پرتاب، مسیری در حدود 800 هزار کیلومتر را طی خواهد نمود تا به کره ماه واقع در 380 هزار کیلومتری کره زمین برسد و با فرود بر سطح کره ماه، نمونه های خاک کره ماه را جمع آوری می نماید و به کره زمین بر می گردد.

متخصصان درباره اهمیت تحقیق روی خاک کره ماه می گویند آنالیز نمونه های خاک کره ماه که توسط این کاوشگر جمع آوری می گردد، برای آشنایی با تاریخ خاک کره ماه و حتی فعالیت های خورشید یاری زیادی خواهد نمود.

قرار است کاوشگر چانگ ئه-5 چین، 2 کیلو از نمونه های خاک کره ماه را به زمین بیاورد.

شوروی سابق و آمریکا در برنامه های کاوش ماه خود که دهه های پیش انجام شد، هر یک کمتر نیم کیلوگرم از خاک ماه را به زمین منتقل کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1185

به "خبرنگاران کاوشگر چینی خاک ماه را به زمین می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاوشگر چینی خاک ماه را به زمین می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید