خبرنگاران رباتی که آزمایش تشخیص کرونا انجام می دهد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تهران- خبرنگاران- محققان کره ای رباتی ساختند که به کادر درمان اجازه می دهد از راه دور نمونه گیری آزمایش تشخیص ویروس کرونا را انجام دهند.

خبرنگاران رباتی که آزمایش تشخیص کرونا انجام می دهد

به گزارش روزنامه دیلی میل، این ربات که می تواند به جای کادر درمان از افراد آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا بگیرد توسط محققان انستیتو ماشین آلات و مواد کره جنوبی ساخته شد.

این ربات که از راه دور کنترل می گردد، می تواند با استفاده از یک سواب (نمونه گیر) بلند فرایند نمونه گیری از داخل بینی را انجام دهد.

این سیستم شامل ابزاری مخصوص ثابت نگه داشتن سر بیمار، یک دسته بلند و نمایشگری است که توسط کاربر انسانی برای حرکت دادن ربات به کار میرود. اپراتور همچنین با استفاده از قابلیت بازخورد نیرو که در دسته یاد شده وجود دارد می تواند کارهایی را که انجام می دهد احساس کند تا فرایند نمونه گیری را به دقت انجام دهد.

طی فرآیند نمونه گیری یک اپراتور انسانی در اتاقی جداگانه روبروی مانیتور می نشیند و رفتار آن را کنترل می نماید. در این فرآیند یک سواب نمونه برداری به اعماق بینی فرو می رود تا به پشت گلو برسد. زمانی که سواب به این ناحیه رسید برای چند ثانیه می چرخد تا سلول ها را از حفره بینی جمع آوری کند.

سپس در این رویه آزمایش که در سراسر دنیا استاندارد است، نمونه گرفته شده به یک آزمایشگاه فرستاده می گردد تا ماده ژنتیکی ویروس کرونا در دی.ان.ای بیمار جستجو گردد.

سئو جون هو از آزمایشگاه تجهیزات پزشکی مرکز تحقیقات فناوری دیگو می گوید: امیدوارم این فناوری به عنوان یکی از روش های جمع آوری نمونه آزمایشگاهی بیماری های عفونی خطرناک از جمله کووید19 به کارگرفته گردد تا از شیوع ویروس های واگیردار در محیط های درمانی جلوگیری کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 938

به "خبرنگاران رباتی که آزمایش تشخیص کرونا انجام می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رباتی که آزمایش تشخیص کرونا انجام می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید