خبرنگاران خط کشی حدود 2 هزار کیلومتر راه در سیستان و بلوچستان

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 920 کیلومتر از مسیرهای زیر پوشش این اداره کل در سالجاری به منظور افزایش ایمنی مسیرها و تسهیل در تردد مسافران خط کشی شده است.

خبرنگاران خط کشی حدود 2 هزار کیلومتر راه در سیستان و بلوچستان

ایوب کرد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار عاشقان علم الکترونیک گفت: خط کشی راه ها از علائم ایمنی محسوب شده که به منظور افزایش ایمنی محورها، هدایت صحیح وسایط نقلیه و آگاهی دادن به کاربران جاده بخصوص در شب، تفکیک باندهای رفت و برگشت و کاهش میزان سوانح رانندگی انجام می گردد.

وی از نصب هفت هزار و 500 عدد انواع علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان اطلاع داد و اضافه نمود: علائم نصب شده این مدت شامل تابلوهای ایمنی، اخباری، انتظامی و مسیرنما است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین همکاران ما در اداره ایمنی و حریم راه علاوه بر خط کشی محورها و نصب علائم ایمنی اقدام به نصب 6 کیلومتر گاردریل و حدود چهار کیلومتر نیوجرسی و 850 متر مربع تابلو اطلاعاتی نموده است.

وی اجرای 150 کیلومتر شیار لرزاننده، پنج کیلومتر روشنایی طولی، نصب 75 مورد چراغ چشمک زن و 85 مورد سرگاردریل از دیگر اقدامات اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های استان در سالجاری بوده است.

کرد اعلام کرد: تعمیر و نگهداری 130 متر مربع تابلو اطلاعاتی و شستشو و نظافت سه هزار و 500 عدد تابلو ایمنی نیز در این مدت اجرا شده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های اجتماعی کاهش تعداد سوانح جاده ای و تلفات جانی و اقتصادی ناشی از آن است که تحقق این هدف علاوه بر افزایش ضریب ایمنی تردد به وسیله نصب و نگهداری علائم و تابلوهای مختلف جاده ای، با فرهنگ سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین هدایت و رانندگی امکان پذیر خواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 724

به "خبرنگاران خط کشی حدود 2 هزار کیلومتر راه در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خط کشی حدود 2 هزار کیلومتر راه در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید