خبرنگاران جانمایی و مشخص سرمایه گذار سایت پسماند صنعتی قم انجام شد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، قم ـ خبرنگاران ـ موضوع جانمایی و سرمایه گذاری برای احداث سایت پسماند صنعتی و ویژه استان قم، بالاخره پس از گذشت بیش از یک دهه معطلی، در سومین کارگروه مدیریت پسماند استان به خاتمه رسید.

خبرنگاران جانمایی و مشخص سرمایه گذار سایت پسماند صنعتی قم انجام شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم روز دوشنبه در این جلسه در سخنانی بر اهمیت و ضرورت اجرای این طرح بر زمین مانده تأکید کرد و گفت: مکان احداث سایت پسماند صنعتی و ویژه استان قم واقع در کنار سایت پسماند البرز در جاده کوه سفید، پیش از این در شورای برنامه ریزی به تصویب رسیده است.

محسن بهشتی با اشاره به حساسیت های اجتماعی و زیست محیطی در استان قم نسبت به پسماندهای صنعتی و ویژه، گفت: در سایت پسماند صنعتی که به زودی احداث خواهد شد، به هیچ عنوان پسماندهای صنعتی دیگر استان ها را نخواهیم پذیرفت و این موضوعی است که بارها به سرمایه گذار پروژه یادآور شده ایم.

وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت های قانونی برای الزام واحدهای تولیدی و صنعتی برای انتقال پسماندهای صنعتی و ویژه خود به این سایت استفاده خواهیم کرد، گفت: احداث و بهره برداری از سایت پسماند صنعتی استان قم باید هرچه سریعتر انجام گردد و کوشش می کنیم زیرساخت های آن را کاملا فراهم بیاوریم.

معاون عمرانی استانداری قم با بیان اینکه در حال حاضر مطالبه جدی جهت معین مکان برای تخلیه پسماندهای صنعتی از سوی واحدهای تولیدی وجود دارد، توضیح داد: استان قم برای جذب سرمایه گذاران در بخش های گوناگون کاملا آمادگی دارد و راه اندازی سایت پسماند صنعتی استان در آینده نزدیک از موفقیت های بزرگی است که به دست آمده است.

طرح پژوهشی نوع و میزان پسماندهای صنعتی قم به زودی آماده می گردد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این جلسه احداث سایت پسماند صنعتی و ویژه را از دغدغه های جدی مردم، مسؤولان و صاحبان صنایع دانست و گفت: این پروژه در فازهای مختلف در زمینی به مساحت 50 هکتار و با سرمایه گذاری 225 میلیارد تومان انجام خواهد شد و ما کوشش می کنیم فاز نخست آن کمتر از یکسال در 6 هکتار مصوب به بهره برداری برسد.

سید رضا موسوی مشکینی با بیان اینکه پس از تصویب و معین سرمایه گذار برای اجرای این پروژه، طرح ارزیابی زیست محیطی آن با جزئیات کامل اخذ خواهد شد، گفت: موضوع پسماند در سازمان حفاظت محیط زیست کشور بسیار جدی در حال پیگیری است و اقدامات خوبی نیز در این زمینه به انجام رسیده است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ثبت پسماندهای واحدهای صنعتی به آدرس iranemp.ir از ثبت اطلاعات حدود 500 واحد تولیدی استان قم در این سامانه اطلاع داد و گفت: به زودی با تکمیل این بانک اطلاعاتی و همچنین اتمام طرح پژوهشی که در این رابطه در حال اجرا است، داده های خوبی درباره نوع و میزان پسماندهای صنعتی و ویژه استان قم خواهیم داشت.

لازم به ذکر است در سومین کارگروه مدیریت پسماند استان قم که بعدازظهر دوشنبه با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن کرامت استانداری قم برگزار گردید، شرکت پیشگامان فرزانگان جاوید به عنوان سرمایه گذار پروژه سایت پسماند صنعتی و ویژه استان قم انتخاب شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1118

به "خبرنگاران جانمایی و مشخص سرمایه گذار سایت پسماند صنعتی قم انجام شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبرنگاران جانمایی و مشخص سرمایه گذار سایت پسماند صنعتی قم انجام شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جانمایی و مشخص سرمایه گذار سایت پسماند صنعتی قم انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید