حساب های بانکی حزب نخست وزیر سابق مالزی مسدود شد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، آژانس مقابله با فساد اقتصادی مالزی کلیه حساب های بانکی متعلق به حزب سیاسی نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور را مسدود کرد.

حساب های بانکی حزب نخست وزیر سابق مالزی مسدود شد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، آژانس مقابله با فساد اقتصادی مالزی در ادامه تحقیقات مربوط به پرونده فساد اقتصادی صندوق سرمایه گذاری دولتی، کلیه حساب های بانکی حزب سیاسی نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور را توقیف و مسدود نموده است.

بر اساس این گزارش مقام های قضایی مالزی بر این باورند که حزب سیاسی نجیب رزاق منابع اقتصادی را از صندوق سرمایه گذاری دولتی دریافت نموده است. این صندوق سرمایه گذاری دولتی اکنون با اتهامات گسترده فساد اقتصادی از جمله پولشویی در 6 کشور دنیا روبرو شده است.

تحقیقات مالزی درباره فساد اقتصادی در صندوق سرمایه گذاری دولتی از ماه گذشته و پس از پیروزی عجیب و شگفت آور ماهاتیر محمد در انتخابات، از سرگرفته شده است.

روزنامه استار به نقل از منابع آگاه اعلام نموده است که 2 حساب بانکی متعلق به این حزب سیاسی توقیف و مسدود شده است.

این روزنامه اضافه نمود: احمد زاهد حمیدی رئیس موقت حزب سیاسی اومنو طی تماسی از سوی کمیسیون مقابله با فساد اقتصادی از این مساله آگاه شده است که حساب های بانکی این حزب مسدود است.

این در شرایطی است که نجیب رزاق اخیرا در مصاحبه ای ادعا نموده است که هیچ گونه اطلاعی از انتقال میلیون ها دلار پول صندوق سرمایه گذاری دولتی به حساب شخصی اش نداشته است ولی ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی این اظهارات را غیرقابل باور ارزیابی نموده است.

ایالات متحده نیز آمادگی خود را برای همکاری کامل با مالزی برای تحقیق درباره این پرونده رسوایی اقتصادی اعلام نموده است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام نموده است که بیش از 4.5 میلیارد دلار از منابع اقتصادی این صندوق دولتی مالزی مورد سوء استفاده قرار گرفته و 700 میلیون دلار از منابع اقتصادی این صندوق در حساب شخصی نجیب رزاق است.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 395

به "حساب های بانکی حزب نخست وزیر سابق مالزی مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حساب های بانکی حزب نخست وزیر سابق مالزی مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید