جانسون: باید علیه درخواست ها برای تجزیه بریتانیا مقاومت کنیم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه در واکنش به درخواست نمایندگان ملی گرای اسکاتلند در سخنانی اظهار داشت: اغلب اعضای محترم در مجلس معتقدند که باید در برابر درخواست کسانی که خواهان تجزیه بریتانیا هستند مقاومت کرد و ما باید با احترام از این مشارکت و اتحاد دفاع کنیم.

جانسون: باید علیه درخواست ها برای تجزیه بریتانیا مقاومت کنیم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

این درحالیست که نیکلااسترجن وزیر اول اسکاتلند چندی پیش به بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هشدار داده بود که نمی تواند بدون خواست اسکاتلند این منطقه را در ذیل حاکمیت انگلیس نگه دارد.

لازم به ذکر است جانسون که حزبش در انتخابات روز پنجشنبه اکثریت آراء را کسب کرد، با امکان برگزاری همه پرسی دیگری برای استقلال اسکاتلند مخالفت کرد.

ناسیونالیست های اسکاتلندی در انتخابات روز پنجشنبه اکثریت مطلق آراء را در این منطقه از آن خود کردند و نتایج بهتری نسبت به انتخابات سال 2017 کسب کردند. آنها توانستند 48 کرسی از 59 کرسی اسکاتلند در مجلس بریتانیا را از آن خود نمایند.

استرجن در پاسخ به مخالفت جانسون گفته بود: اگر وی فکر می نماید نه گفتن به این مسئله سرانجام می دهد کاملا اشتباه می نماید. دوام انگلیس فقط با اجماع نظر ممکن است و اگر جانسون از پادشاهی متحد بریتانیا مطمئن است، پس باید به این مورد (همه پرسی) هم اطمینان داشته باشد و تصمیم گیری را به مردم واگذار کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 495

به "جانسون: باید علیه درخواست ها برای تجزیه بریتانیا مقاومت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: باید علیه درخواست ها برای تجزیه بریتانیا مقاومت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید