توصیه آلمان به ترامپ!

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران : وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به منازعات انتخاباتی آمریکا، نامزدها را به خویشتن داری دعوت کرد و درخصوص ریختن نفت بر آتش شرایط پیش آمده هشدار داد.

توصیه آلمان به ترامپ!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، هایکو ماس وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه نامزدهای انتخابات جنجالی آمریکا را به آرامش و خویشتن داری دعوت کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ماس در مصاحبه ای گفت: آمریکا چیزی بیش از صحنه یک نمایش تک نفره است. هر کسی که به ریختن نفت بر روی آتش چنین اوضاعی ادامه دهد، غیرمسئولانه عمل کرده است.

وزیر امور خارجه آلمان افزود: اکنون زمان آن است که با حفظ آرامش صبر کرد تا نتایج قطعی [انتخابات] به صورت مستقل و بدون مداخله، در دسترس قرار گیرد.

ماس در ادامه گفت: درخصوص نتیجه انتخابات که هنوز معین نشده است، همه باید خویشتن داری نشان دهند. بازندگان موقر برای یک دموکراسی سالم، مهم تر از برندگان پر هیاهو هستند.

وی تأکید کرد: با چنین فزونی نزدیکی، خیلی راحت ممکن است خود را در طرف بازنده بیابید. این نشان می دهد چقدر مهم است که در راستای پر کردن تفرقه سیاسی تلاش شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان گفت: ممکن است آمریکا با انرژی کامل به عرصه بین المللی بازنشود. جهان به آمریکایی نیاز دارد که نیرویی برای ایجاد نظم باشد نه عاملی برای هرج ومرج.

در حال حاضر جو بایدن نامزد حزب دموکرات آمریکا با دریافت 264 رأی الکترال در یک قدمی ورود به کاخ سفید قرار گرفته است اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که با کسب 214 رأی الکترال از او عقب افتاده، با مطرح کردن ادعای تقلب در انتخابات در تلاش است شکایت خود را به دیوان عالی آمریکا تحویل دهد.

کارزار انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا در ایمیلی به نقل از ترامپ، خطاب به هواداران او نوشته است: از شما می خواهم که بایستید و حمله متقابل انجام دهید. حمایت شما اکنون حیاتی است.

ترامپ پنجشنبه شب در سخنرانی خود برای چندمین بار ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرده و گفت اگر فقط آرای قانونی شمرده شوند به راحتی پیروز می شود. در همین حال شماری از شبکه های تلویزیونی به خاطر اتهامات بی سند و مدرک ترامپ، پوشش این سخنرانی را قطع کردند.

دونالد ترامپ جونیور پسر ارشد ترامپ نیز در پیامی توییتری جنگ تمام عیار علیه انتخابات را خواستار شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1154

به "توصیه آلمان به ترامپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه آلمان به ترامپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید