ترامپ، دلیل استعفای سفیر سابق آمریکا در ویتنام بود

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سفیر سابق آمریکا در ویتنام اذعان کرد، استعفای سال گذشته اش به دلیل برنامه ترامپ برای بازگرداندن بیش از 8000 تن از مردم ویتنام از آمریکا به این کشور بوده که اکثریت آنان را نیز پناهندگان تشکیل می دادند.

ترامپ، دلیل استعفای سفیر سابق آمریکا در ویتنام بود

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تد آسیِس، سفیر سابق آمریکا در ویتنام اظهار کرد، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا از او درخواست کرد که ویتنام را برای پذیرش ویتنامی هایی که پس از سقوط سایگون در سال 1975 از این کشور گریختند، تحت فشار قرار دهد.

آسیس ماه جاری در فارین سرویس ژورنال نوشت: اکثر آنان که برای بازگردانده شدن به ویتنام انتخاب شده بودند، آوارگان جنگی بودند که از آمریکا پشتیبانی نموده و به پرچم کشوری وفادار بودند که دیگر وجود ندارد و قرار بود ده ها سال پس از آن، برای کشوری با حکومت کمونیستی، بازگشتی هایی باشند که هیچ گاه با آن کنار نیامده اند. فکر می کنم بسیاری از آنان به سوژه های پرونده های حقوق بشری تبدیل شوند و دولت ما مقصر آن خواهد بود.

آسیس اضافه کرد، چنین بازگشت هایی می تواند روابط میان آمریکا و ویتنام را در شرایط سیاسی حساس فعلی و به ویژه با توجه به تهدید کره شمالی تحت تاثیر قرار دهد.

او در این باره نوشت: من اعتراض خود را که دستور داده شده بود مسکوت بماند، ابراز کردم و تصمیم گرفتم که اگر می خواهم شرافت خود را حفظ کنم، از این مرز اخلاقی عبور نکنم.

به گفته یک سخنگوی وزارت امور خارجه، بازگرداندن این افراد با دستور نهایی، برای دولت آمریکا بسیار مهم است.

آمریکا و ویتنام در سال 2008 توافق کردند که مهاجران ویتنامی ای که پیش از سال 1995 به آمریکا رفته اند، نمی توانند بازگردانده شوند. حدود دو میلیون تن از مردم ویتنام در پی جنگ داخلی این کشور که با حمایت آمریکا از جبهه مخالف کمونیسم همراه بود، از ویتنام گرختند.

آسیس در مقاله خود نوشت: این مساله برای سرویس خارجی و دموکراسی ما چالشی وجودی است. بعضی از آنان که در سمت خود باقی مانده اند احساس ناامیدی و محصور شدن دارند. با این حال از آن دسته از مقامات سرویس خارجی که به ایجاد تغییر اعتقاد دارند می خواهم که اگر ممکن است در سمت خود بمانند زیرا این هنوز امکان ویژه ای برای خدمت به کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 400

به "ترامپ، دلیل استعفای سفیر سابق آمریکا در ویتنام بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ، دلیل استعفای سفیر سابق آمریکا در ویتنام بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید