ترامپ بیشترین آراء ایالت کلیدی فلوریدا را بدست آورد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، طبق نتایج اولیه شمارش آرای پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان بیشترین آراء رای دهندگان را در ایالت مهم فلوریدا بدست آورد و تعداد آرای الکترال او به 148 افزایش یافت.

ترامپ بیشترین آراء ایالت کلیدی فلوریدا را بدست آورد

به نقل از رسانه های آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی این کشور که کوشش می نماید با غلبه بر نامزد دموکرات و سرسخت خود جو بایدن، به مدت چهار سال دیگر کلید کاخ سفید را دستان خود حفظ کند، توانست در ایالت کلیدی فلوریدا، در رقابتی شانه به شانه، بایدن را کنار بزند.

تا این لحظه، جو بایدن 207 رای الکترال و دونالد ترامپ 148 رای الکترال را بدست آورده است. نامزدی که پیروز به کسب 270 رای الکترال گردد، پیروز انتخابات خواهد بود.

بنابر آماری که لحظه به لحظه از سوی رسانه های آمریکا اعلام می گردد، ترامپ شانس بیشتری برای پیروزی در چند ایالت کلیدی دیگر دارد و درصورتی که این فرایند ادامه یابد، ترامپ نسبتا شانس بیشتری برای پیروزی نهایی در انتخابات دارد.

جو بایدن تا این مرحله از شمارش آرا، در ایالت های نیویورک، ایلینوی، ویرجینیا، مریلند، نیوجرسی، رود آیلند، دلاویر، کنتیکت ، ماساچوست و ورمونت پیروز شده است.

ترامپ هم تا این لحظه در ایالت های فلوریدا، اوکلاهاما، آرکانزاس، می سی سی پی، آلاباما، تنسی، کنتاکی، ویرجینای غربی، نبراسکا، وایومینگ، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی و کارولینای جنوبی پیروز شده است.

مهم ترین عامل در پیروزی یا شکست یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تعداد آرای مردمی آنان نیست، بلکه میزان کسب آرای الکترال سرنوشت انتخابات را رقم می زند. هر نامزد برای پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری از مجموع 538 رأی به حداقل 270 رأی الکترال احتیاج دارد تا بتواند به کاخ سفید راه یابد.

پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه سوم نوامبر به وقت محلی در آمریکا آغاز شد. از حدود دو ساعت پیش فرایند اخذ رای سرانجام یافته و شمارش آرا آغاز شده است.

تعداد رای دهندگان در این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در طول تاریخ انتخابات این کشور بی سابقه بود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1151

به "ترامپ بیشترین آراء ایالت کلیدی فلوریدا را بدست آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بیشترین آراء ایالت کلیدی فلوریدا را بدست آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید