تحلیل اردوغان از دلیل ادامه اعتراضات عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، در اظهاراتی در خصوص اعتراضات عراق گفت: علت دامن زدن به بحران عراق، در واقع ایجاد اختلاف و تکه پاره کردن جهان اسلام است.

تحلیل اردوغان از دلیل ادامه اعتراضات عراق

وی همچنین عنوان داشت که حدس می زند چه کسانی پشت اعتراضات عراق هستند و آنها احتمالا قصد دارند این اعتراضات را به ایران بکشانند.

اردوغان با اشاره به شعارهای ضد ایرانی و حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا گفت: پشت این تلاطم اعتراضات عراق چه کسی ایستاده است؟ ما حدس می زنیم این اعتراضات توسط چه کسانی به راه انداخته شده و این اقدامات را ادامه می دهند و حتی تحلیلمان این است که برنامه دارند اعتراضات عراق را به ایران بکشانند.

اردوغان همچنین با انتقاد از مواضع برخی کشورها در رابطه با عملیات ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه، گفت: در حالی که اخیرا رئیس اقلیم کردستان عراق سخنان مثبتی در رابطه با این عملیات گفته، اما ایران موضعی منفی گرفته و علیه سیاست های ترکیه حرف می زند.

اردوغان پیش از این نیز به نوعی از رئیس جمهوری ایران خواسته بود تا در برابر افرادی که در ایران از ترکیه انتقاد می کنند بایستد.

اردوغان در سرانجام گفت: ما با سوریه 911 کیلومتر مرز داریم. نه ایران، نه روسیه و نه آمریکا مرزی با سوریه ندارند و خطری متوجه آنها نیست. بنابراین تا نابودی آخرین تروریست، اقدامات نظامی ترکیه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 458

به "تحلیل اردوغان از دلیل ادامه اعتراضات عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل اردوغان از دلیل ادامه اعتراضات عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید