تجویز داروی ضد انعقاد خون برای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: داروی ضد انعقاد خون برای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی جزو پروتکل درمانی قرار گرفته است.

تجویز داروی ضد انعقاد خون برای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک به نقل از عاشقان علم الکترونیک، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به داروهای مصرفی ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور، اظهار کرد: در حال حاضر با شیوع بیماری کرونا در کشور پروتکل های درمانی و دارویی برای مقابله با این بیماری مخصوص بیماران مبتلا به کرونا از همان ابتدا تدوین شده است. امروزه داروهای ضد ویروسی و التهابی در بیمارستان جهت تجویز به بیماران کرونایی در دسترس قرار گرفته است.

اثربخشی داروهای گران قیمت برای بیماران کرونایی به اثبات نرسیده است

او ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر مسئله ای از نظر داروهای مورد احتیاج بیماران کرونایی در بیمارستان های سراسر کشور وجود ندارد و اقلام دارویی مورد احتیاج با تجویز پزشک در اختیار بیماران قرار می گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به روی آوردن بعضی از خانواده های بیماران کرونایی به خرید داروهای گران قیمت و چند صد میلیونی اعلام کرد: بعضی از مردم برای درمان بیماری کرونای اعضای خانواده خود اقدام به خرید داروهای چند صد میلیونی و گران قیمت می نمایند که بیماران احتیاجی به مصرف این داروها ندارند.

مطالعات نشان می دهد میزان اثربخشی داروهای گران قیمت که بعضی از مردم تقاضای تجویز آن را توسط پزشک مربوطه دارند به اثبات نرسیده است.

جان بابای تاکید نمود: امروزه مطالعات خوبی در حوزه سلول های بنیادی و بحث پلاسما درمانی برای درمان بیماران کرونایی در کشور صورت گرفته است. پلاسمای افراد بهبود یافته را به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان تزریق می نمایند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: یکی از عوارض بیماری کرونا لخته شدن خون است و ما برای پیشگیری از این موضوع داروهای ضد انعقاد خون را برای بیماران در بیمارستان تجویز می کنیم و در حال حاضر این اقلام دارویی جزو پروتکل های درمانی کشور است.

او یادآوری کرد: تمام بیماران بستری در بیمارستان ها از داروی ضد انعقادی خون استفاده می نمایند و اگر میزان لخته خون بیشتر از حالت عادی باشد دوز مصرف این دارو افزایش پیدا می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 992

به "تجویز داروی ضد انعقاد خون برای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجویز داروی ضد انعقاد خون برای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید