بیانیه اعتراضی کارگران هپکو منتشر شد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، کارگران هپکو طی بیانیه ای خواستار تسریع رسیدگی به مسائل تولید، معوقات و مدیریتی این واحد تولیدی شدند.

بیانیه اعتراضی کارگران هپکو منتشر شد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک به نقل از خبرگزاری فارس، کارگران هپکو طی بیانیه ای خواستار تسریع رسیدگی به مسائل تولید، معوقات و مدیریتی این واحد تولیدی شدند.

در این بیانیه کارگران نسبت به دستور اخیر رئیس جمهور به وزرای صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی مبنی بر تعیین تکلیف هپکو واکنش نشان داده و نوشتند: اگرچه طی مصوبه هیئت وزیران در اردیبهشت ماه سال 97 که به امضای سه وزیر نیز رسیده بود، بر رفع موانع تولید در هپکو و تعیین تکلیف وضعیت سهامدار و تخصیص تولید 2400 دستگاه طی 5 سال به این کارخانه تاکید شده بود اما نهایتاً بعد از گذشت یک سال هیچ یک از مسائل عمده هپکو حل نشد، اکنون پرسنل شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو بیم آن دارند، دستور اخیر رئیس جمهوری نیز سرنوشت دستور پیشین را پیدا کند.

پرسنل شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو ضمن ابراز نگرانی از کم کاری سهامدار و مدیریتی که سازمان خصوصی سازی برای این واحد تولیدی انتخاب کرده است، نوشتند: میزان تولیدات هپکو دیگر جوابگوی حقوق و هزینه های شرکت نیست، در سال 97 تنها 48 دستگاه در هپکوی اراک به تولید رسیده و بخش عمده ای از حقوق پرسنل از طریق استقراض از بانک تأمین شده است و اکنون پس از گذشت 5 ماه از سال جدید هیچ دستگاهی در هپکو تولید نشده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: مسائل مدیریتی در هپکو به گونه ای است که پرسنل طی دو ماه اول امسال بخشی از حقوق خود را دریافت کرده اند و حقوق ماه های تیر و مرداد به کلی پرداخت نشده است. در واقع فقط حقوق خرداد ماه به طور کامل به کارگران پرداخت شده است. لازم به ذکر است که کارگران از سال های 95، 96 و 97 نیز معوقات دستمزدی دارند که مجموعاً به حدود 3 میلیارد تومان می رسد، این درحالی است که طی این مدت مرخصی اجباری نیز به کارگران تحمیل شده و این مسئله کاسه صبرمان را لبریز کرده است.

همچنین آمده است: ما پرسنل هپکو در گذشته نیز نسبت به خصوصی سازی هپکو و مسائل تولید اعتراضاتی داشته ایم اما پس از گذشت دو سال هنوز هیچ فکری برای مسائل این کارخانه نشده است؛ لذا از مسئولان می خواهیم به جای دادن وعده اقدامات اساسی در راستای نجات هپکو انجام دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 194

به "بیانیه اعتراضی کارگران هپکو منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اعتراضی کارگران هپکو منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید