با وام جدید مسکن می توان در تهران خانه خرید؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، آگهی های ملکی نشان می دهد که یک واحد 52 متری و 24 سال ساخت بدون امکانات در منطقه جوادیه، 395 میلیون تومان به فروش می رسد.

با وام جدید مسکن می توان در تهران خانه خرید؟

جهت دریافت خدمات اجرای سقف روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

در حالی شورای پول و اعتبار، 240 میلیون تومان برای وام خرید و ساخت مسکن در نظر گرفته که این رقم در بهترین حالت به رونق واحدهای قدیمی ساز منجر خواهد شد.

به گزارش عاشقان علم الکترونیک نگاهی به آگهی های ملکی نشان می دهد که تقریباً در هیچ یک از 22 منطقه شهر تهران نمی توان با وام 240 میلیون تومانی اوراق که از امروز 17 دی ماه قابل پرداخت است آپارتمان خریداری کرد، اما خرید آپارتمان چند سال ساخت در جنوب تهران به وسیله تجمیع وام و نقدینگی خانوارها حدود 150 میلیون تومانی قابل انجام است.

از آنجا که میانگین قیمت مسکن شهر تهران در آذرماه سال جاری بالغ بر 13 میلیون و 474 هزار تومان در هر متر مربع بوده است، با نقدینگی حدود 400 تا 500 میلیون تومان می توان در برخی از محله های مناطق 10 تا 20 تهران اقدام به خرید مسکن کرد. هر چند بسته به موقعیت و امکانات واحدها، نرخ ها متفاوت است اما با نقدینگی 400 میلیون تومانی باید بیشتر به دنبال واحدهای کمتر از 50 متر مربع با سن بنای بالای 15 سال در مناطق جنوبی تهران گشت.

آگهی های فروش ملک در تهران نشان می دهد برای خرید یک آپارتمان 50 متری با توجه به میانگین قیمت ها در پایتخت باید حدود 800 میلیون تومان فراهم کرد، این در حالی است وام خرید و ساخت مسکن تا سقف 240 میلیون تومان، یک سوم این هزینه را نیز پوشش نمی دهد. در محله بریانک یک واحد 58 متری 17 سال ساخت واقع در طبقه چهارم بدون آسانسور دارای پارکینگ و انباری به مبلغ 405 میلیون تومان فروخته می گردد. یک آپارتمان 16 سال ساخت 52 متری واقع در تهران نو بدون امکانات در طبقه چهارم بدون آسانسور 415 میلیون تومان به فروش می رسد. در محله امامزاده حسن آپارتمان 50 متری 10 ساله در طبقه دوم دارای بالکن و انباری بدون آسانسور 375 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 576

به "با وام جدید مسکن می توان در تهران خانه خرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وام جدید مسکن می توان در تهران خانه خرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید