بالا رفتن سن ازدواج انتخاب همسر را سخت می نماید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، یک روانشناس و مشاور درباره سن ازدواج و تبعات بالا رفتن آن توضیحاتی داد.

بالا رفتن سن ازدواج انتخاب همسر را سخت می نماید

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

سیده مریم حسینی روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار درباره سن ازدواج و تبعات بالا رفتن آن اظهار کرد:هر چقدر سن بالا برود حوزه تجربیات و دانش افراد نسبت به پیرامون افزایش پیدا می نماید؛ بنابراین در بسیاری از مسائل حساس تر و دقیق می شوند.

اوتصریح کرد:افرادی که در سن بالا تصمیم به ازدواج می گیرند سختر می توانند همسر آینده خود را انتخاب نمایند، زیرا حوزه وسیعی از انتخاب ها مقابلش قرار می گیرد؛ همچنین افرادی که سن شان بالا می رود به دلیل آموخته های که فرا گرفته اند تعقل بر احساس شان غلبه می نماید.

این روانشناس و مشاور با بیان اینکه افراد در سن بالا دقت شان برای انتخاب همسر بالا می رود، اضافه کرد:فرد در طول زندگی خود تجربه و آموخته های در مراودت ها و رفت و آمد های خود داشته پس سعی می نماید، با حساسیت بیشتر و دقت بالایی همسر آینده خود را انتخاب کند.

حسینی ادامه داد:افراد در زمان گذشته آزادی کمتری در خانه و خانواده داشته اند، و حوزه آزادی آن ها درون خانه و خانواده بود؛ اما امروزه کاملا متفاوت از گذشته است، و آزادی بین جوانان بسیار زیاد شد؛ تا جایی که با مقوله ازدواج سفید روبرو شدیم.

او در خاتمه اضافه کرد:افراد به دلیل آزادی ها که در خانه و خانواده دارند تن به ازدواج نمی دهند و یا آن را به تاخیر می اندازند؛ که این کار باعث مشکلاتی برایافراد و خانواده شان می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 775

به "بالا رفتن سن ازدواج انتخاب همسر را سخت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا رفتن سن ازدواج انتخاب همسر را سخت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید