انتقاد شدید فرمانده اخراجی پنتاگون از ترامپ

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، ارشدترین مقام غیرنظامی نیروی دریایی آمریکا که بر سر پرونده جنجالی یک کماندوی نیروی دریایی ویژه این کشور اخراج شد، گفت تصمیم دونالد ترامپ برای عفو این نیروی خاطی و حفظ نشان او حامل این پیغام است: شما می توانید قِسِر در بروید!

انتقاد شدید فرمانده اخراجی پنتاگون از ترامپ

ریچارد اسپنسر اخراجی که ارشدترین مقام غیرنظامی پنتاگون محسوب می شد، از عملکردش در پرونده ادوارد گلگر، رئیس عملیات های یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا دفاع کرد. او در مصاحبه با سی بی اس از مداخله ترامپ در فرایندهای قضایی ارتش آمریکا به شدت انتقاد کرد.

ادوارد گلگر ماه ژوئیه در پرونده جرایم جنگی گناهکار شناخته شد. مقام های نیروی دریایی آمریکا هم در حال آنالیز خلع درجه او بودند که پیشتر در یک دادگاه نظامی به جرم عکس دریافت با جسد یک عضو داعش گناهکار شناخته شده بود. اتهام دیگر او قتل آن اسیر بود که از آن تبرئه شد. اما دونالد ترامپ 21 نوامبر به طور علنی در این پرونده مداخله کرد و در توییتر نوشت که این نظامی از خدمت محروم نخواهد شد.

ریچارد اسپنسر گفت: خب این اقدام حامل چه پیغامی است؟ اینکه شما می توانید قِسِر در بروید. ما به نظم و مقررات مناسب احتیاج داریم. این ستون فقرات کار ماست، آنالیز خلع درجه آن نظامی به وسیله مقام های ارشد حیاتی بود. مقام های ارشد، ستون فقرات ارتش ما هستند. آن ها کلید نظم و مقررات خوب هستند. آن ها می توانند این را مدیریت نمایند، آن ها می توانند در هر یک از بخش هایشان این را مدیریت نمایند.

پنتاگون 24 نوامبر در یک بیانیه رسمی اسپنسر را به دور زدن مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا متهم کرد و گفت که رئیس پنتاگون از او خواسته است تا استعفایش را تسلیم کند. فرمان عفو ترامپ با انتقادهای زیادی روبرو شده بود، از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا خاطرنشان کرد دونالد ترامپ با عفو این افراد از اختیارات ریاست جمهوری استفاده بی شرمانه نموده و این پیغام را منتقل نموده است که با جرائم جنگی برخوردی نمی گردد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،اخراج وزیر امریکایی به خاطر اصرار بر اجرای قانون

00:52 ::

1398،9،5

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 484

به "انتقاد شدید فرمانده اخراجی پنتاگون از ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید فرمانده اخراجی پنتاگون از ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید