اردوغان: به درخواست مردم سوریه به این کشور رفتیم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس جمهور ترکیه گفت: دیروز با پوتین صحبت کردم و به او گفتم که از جلو راه ما کنار برود و ما و دولت سوریه را تنها بگذارد. ما آنچه را باید انجام می دهیم.

اردوغان: به درخواست مردم سوریه به این کشور رفتیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی نشستی در استانبول درباره تحولات اخیر ادلب گفت: دیروز با پوتین صحبت کردم و به او گفتم که از جلو راه ما کنار برود و ما و دولت سوریه را تنها بگذارد. ما آنچه را باید انجام می دهیم.

وی با اشاره به حضور 3.7 میلیون آواره سوری در ترکیه گفت: در حال حاضر نیز یک و نیم میلیون نفر در پشت مرزهای ما هستند.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه در سوریه به دنبال نفت یا چیز دیگری نیستیم، گفت: خواهان تضمین مرزهایمان از طریق ایجاد یک منطقه امن در شمال سوریه هستیم.

اردوغان با بیان اینکه در عملیات اخیر ادلب 36 شهید داشته ایم، ادعا کرد که ترکیه نیز در مقابل 2100 نفر از نیروهای ارتش سوریه را از بین برده است.

وی با طرح این موضوع که به دعوت اسد به آن جا نرفتیم بلکه به دعوت مردم سوریه آنجا هستیم، گفت: تا زمانیکه مردم سوریه نگویند این کار دیگر تمام شد نیت خروج از آنجا را نداریم.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه از ماهها قبل به اروپا گفتیم اگر این فرایند ادامه یابد(عملیات ادلب) ما ناچار به باز کردن مرزهایمان هستیم، گفت: آنها باور نکردند ولی ما مرزها را باز کردیم و دیروز 18 هزار نفر عبور کردند و امروز به 25-30 هزار نفر خواهد رسید. این فرایند ادامه خواهد یافت زیرا اروپا باید به سخنان خود عمل کند. ما نمی توانیم این تعداد مهاجر را بپذیریم و شما نیز باید همکاری کنید.

اردوغان با بیان اینکه امروز تنها در سوریه٬ تعداد تروریست های آموزش دیده و مجهز بین 40 هزار تا 60 هزار نفر ذکر می شود، گفت: تلاش های ما برای ایجاد بالفعل منطقه امن در عمق 30 کیلومتری در سوریه ادامه دارد.

وی گفت: تعهدشان به ما خروج ی.پ.گ و پ.ی.د از این مناطق بود اما نه روسیه و نه آمریکا به آن عمل نکردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 700

به "اردوغان: به درخواست مردم سوریه به این کشور رفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: به درخواست مردم سوریه به این کشور رفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید