آژانس امروز درباره ایران گزارش می دهد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش خبرنگاران، آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است امروز جمعه گزارشی را درباره ایران منتشر کند.

آژانس امروز درباره ایران گزارش می دهد

علاوه بر آن گزارش پادمانی آژانس نیز برای سومین بار به همراه این گزارش منتشر می شود.

گفته می شود مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (جمعه) به وقت محلی تازه ترین گزارش خود درباره ایران را منتشر و در اختیار 35 عضو شورای حکام قرار می دهد.

این گزارش در حالی منتشر خواهد شد که مدیر کل آژانس اخیراً به ایران سفر کرده و در روزهای گذشته نیز کمیسیون مشترک برجام در وین تشکیل جلسه داده بود.

نشست کمیسیون مشترک برجام که در تاریخ 11 شهریور 1399 در وین برگزار شد، عملاً دست آمریکا را در اعمال محدودیت های جدید خالی گذاشته و این کشور را در اعمال محدودیت های بیشتر ناکام خواهد گذاشت.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان نیز تأکید کرده که این نشست، در شرایط خاص ناشی از تحولات در شورای امنیت پیرامون برجام و اقدام غیرموجه و غیرقانونی آمریکا برگزار شده و از این رو، محور اصلی مباحث کمیسیون، بر ضرورت یکپارچگی و انسجام علیه اقدام آمریکا متمرکز بوده است.

در متن بیانیه پایانی نشست کمیسیون برجام و در بند 3 آن آمده است که در پرتو مباحث مطروحه اخیر در شورای امنیت ملل متحد در نیویورک در خصوص تلاش برای بازگرداندن تحریم های ملل متحد که قبلاً لغو شده اند، اعضا تاکید دوباره کردند که آمریکا در تاریخ 8 می 2018 میلادی به صورت یکجانبه، توقف مشارکت خود در برجام را اعلام نمود و از آن پس، در هیچیک از فعالیت های مرتبط با برجام مشارکت نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1075

به "آژانس امروز درباره ایران گزارش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس امروز درباره ایران گزارش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید