آزمون جامع کارورزی پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی جهرم برگزار گردید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، آزمون جامع کارورزی پرستاری مبتنی بر مورد برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم به صورت آنلاین برگزار گردید.

آزمون جامع کارورزی پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی جهرم برگزار گردید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران از جهرم، آزمون آنلاین جامع کارورزی پرستاری مبتنی بر مورد (Case Base) با حضور دانشجویان ترم آخر رشته کارشناسی پرستاری به صورت مجازی و آنلاین برگزار گردید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و پرهیز از تجمع دانشجویان که خود عاملی جدی برای انتقال بیماری است، سال جاری آزمون جامع کارورزی پرستاری که سال های قبل به صورت آزمون آسکی برگزار می شد، به صورت مجازی و آنلاین با استفاده از آزمون کتبی عملکردی مبتنی بر موارد بالینی برگزار گردید.

هدف از برگزاری این آزمون اطمینان از دستیابی دانشجویان به توانمندی های لازم برای ارائه مراقبت های پرستاری با کیفیت و سنجش تفکر انتقادی و استدلال بالینی دانش آموختگان پرستاری بوده است.

این آزمون با طرح سناریوهای مربوط به شرایط بالینی واقعی و با پاسخ های تشریحی، آزمون شونده را در موقعیت های واقعی بالینی قرار داده و نحوه قضاوت، تصمیم گیری و اقدامات وی را مورد سنجش قرار می دهد.

مدیرگروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم در این باره اظهار کرد: چهار حیطه برای آزمون سال جاری در نظر گرفته شد که شامل دانش و مهارت های پایه، مراقبت های پرستاری از بچه ها، پرستاری سلامت جامعه و فوریت های پرستاری و مدیریت پرستاری پرستاری است.

فریده معارفی اعلام کرد: دانشجویان با قبولی در این آزمون بر صلاحیت بالینی خود در انجام مراقبت های پرستاری صحه می گذارند و این آزمون سهمی معین در ارزشیابی نهایی فارغ التحصیلان رشته پرستاری دارد.

4103/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1076

به "آزمون جامع کارورزی پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی جهرم برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون جامع کارورزی پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی جهرم برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید