آزادی تمام کارگران بازداشتی هپکو

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار درباره آخرین وضعیت کارگران هپکو گفت: وزیر به زیر مجموعه های مرتبط در وزارتخانه دستور رفع مشکل کارگران را ابلاغ کرده و کارگران بازداشتی هم آزاد شدند.

آزادی تمام کارگران بازداشتی هپکو

به گزارش گروه اجتماعی عاشقان علم الکترونیک، کریم یاوری، مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری، با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری مسائل و مطالبات کارگران شرکت هپکو گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بازداشت کارگرانی که صرفاً برای مطالبات قانونی و حقوق معوقه خود به صورت مسالمت آمیز اعتراض می کنند، موکداً مخالف است.

وی افزود: علت تشدید بروز مسائل در هپکو، عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ادامه داد: در مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصمیم گرفته شد تا وزارت راه و شهرسازی با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه نسبت به عقد قرارداد خرید 2400 دستگاه ماشین آلات هپکو اقدام کند و این مهم باید انجام شود تا مسائل حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به زیر مجموعه های مرتبط در وزارتخانه دستور رفع مشکل کارگران را ابلاغ کرده بود گفت: استاندار و مسئولان مرتبط استانی با همکاری موثر دستگاه قضایی در رفع بازداشتی کارگران همفکری و همکاری و پیگیری خوبی داشتند.

وی ادامه داد: مدیرعامل جدید منصوب شده در هپکو از سوی سازمان خصوصی سازی باید هرچه سریعتر نسبت به اخذ تسهیلات مصوب ستاد تسهیل و رفع موانع تولیداز بانک ملی اقدام و با اولویت مطالبات حقوقی کارگران هپکو را پرداخت و برنامه کار و تولید را ارائه نماید.

یاوری گفت: وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی کار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید با انجام بازرسی، مستمراً پرداخت به موقع مطالبات کارگران که جزء دیون ممتازه است را به کارفرمایان، سهامداران، مالکان و مدیران بنگاه های اقتصادی یادآوری می نماید. بهترین اقدام موثر برای تولید در شرکت تولیدی و صنعتی هپکو عملیاتی و اجرائی نمودن مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدات است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 320

به "آزادی تمام کارگران بازداشتی هپکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی تمام کارگران بازداشتی هپکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید