آخرین شرایط مدیریت باشگاه پرسپولیس، همه به دنبال آقای مدیرعامل!

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران - گروه ورزشی: تیمی که به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد و این شانس را دارد که طلسم 27 ساله قهرمان نشدن تیم های ایرانی در قاره کهن را بشکند، با جدایی چند بازیکن و انتشار دو ویدئو جنجالی مسئول اولش به حاشیه رفت و در آستانه شروع رقابت های فصل جدید در بلاتکلیفی به سر خواهد برد.

آخرین شرایط مدیریت باشگاه پرسپولیس، همه به دنبال آقای مدیرعامل!

مهدی رسول پناه که دوست نزدیک مسعود سلطانی فر وزیر ورزش بود، از اواخر بهمن سال گذشته سرپرست مدیرعاملی باشگاه شد و با وجود نقدهای که از این انتخاب می شد توانست حضور در فینال لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ نوزدهم را به نام خودش ثبت کند. هر چند که در رسیدن به این دو موفقیت کمترین سهم را داشت اما به هر حال این دو عنوان در دوره مدیریت وی رقم خورده است.

رسول پناه که گفته می شد کمترین تجربه را در مدیریت ورزش دارد و یک دندانپزشک است تا رسیدن سرخپوشان به فینال آسیا درگیر پرونده های مالی خارجی های پرسپولیس بود و شرایط سختی را تجربه می کرد اما بعد از این مسابقات با جدایی چند بازیکن وارد حاشیه هایی شد که قدرت مدیریت کردن آنها را نداشت و کار را تا جایی پیش برد که ناچار شد دست با افشاگری هایی بزند که تصورش را هم نمی کرد صندلی مدیریت باشگاه بزرگ تهران را از زیر پایش بکشد.

سرپرست خبرساز باشگاه پرسپولیس که نشان داد از مدیریت در فوتبال چیزی نمی داند در دو ویدئویی که از وی منتشر شد کلماتی زشت و ناشایست را به کار برد که باعث دلخوری مردم مازندران، مدیران استقلال، کادر فنی و برخی بازیکنان پرسپولیس شد و در نهایت زمینه استعفای خودش را هم فراهم کرد.

با استعفای مهدی رسول پناه از مدیریت باشگاه پرسپولیس این پرسش مطرح شد که چه کسی مسئولیت این باشگاه را برعهده خواهد گرفت؟ طبیعتاً وزارت ورزش باید در این زمینه آستین بالا می زد تا فردی را جایگزین رسول پناه کند که بتواند حاشیه های اخیر این باشگاه را جمع کند.

رسول پناه در حالی از مسئولیت خود کنار رفت که طی روزهای اخیر حجم نقدها و حواشی در این باشگاه به شدت افزایش پیدا کرده بود و اگر ورود علی رغبتی و محمد علیپور نبود قطعاً اوضاع سرخ ها در شرایطی بحرانی قرار می گرفت و مشخص نبود یحیی گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس در واکنش به اظهارات رسول پناه چه مصاحبه هایی می کردند و چه اوضاع آشفته ای را برای این باشگاه رقم می زدند.

با این حال پس از اتفاقات اخیر وزارت ورزش به دنبال سروسامان دادن به شرایط پرسپولیس قبل از شروع لیگ برتر است اما مهمترین دغدغه مسعود سلطانی فر انتخاب فردی است که بتواند باشگاه پرسپولیس را اداره کند و این توانایی را داشته باشد که به شرایط این باشگاه سروسامان دهد.

هنوز چند ساعت از استعفای مهدی رسول پناه نگذشته بود که پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه ای حمایت خود را از محمد دادکان برای مدیریت باشگاه اعلام کردند و از وزیر ورزش خواستند تا وی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کند.

بعد از پیشکسوتان برخی افراد نزدیک به وزیر ورزش هم گزینه هایی را به وی معرفی کردند که مدیرانی درجه سه و کم سابقه بودن عملاً نمی توانند گره ای از مسائل این باشگاه را باز کنند. به همین خاطر سلطانی فر خیلی به نظرات آنها اهمیت نداد و به دنبال گزینه ای است که بتواند ثبات را به باشگاه برگرداند و اوضاع این تیم را آرام کند.

خبرنگاران کسب اطلاع کرد مهمترین دغدغه هیات مدیره و وزارت ورزش برای باشگاه پرسپولیس پیدا کردن فردی است که توانایی اداره این باشگاه را داشته باشد. هر چند برخی از حمیدرضا گرشاسبی به عنوان یکی از گزینه های مدنظر وزارت ورزش نام می برند اما بازنشسته بودن وی این اجازه را به سلطانی فر نمی دهد که زمینه حضورش را فراهم کند.

سایر گزینه هایی هم که معرفی می شوند در حد و اندازه مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس نیستند تا دست هیات مدیره و وزارت ورزش برای انتخاب فرد مورد نظر در پوست گردو بماند و همه دنبال پیدا کردن مدیری برای صندلی ریاست باشگاه باشند.

قرار است تا پایان هفته اعضای کم تعداد هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در نشستی با مسعود سلطانی فر شرایط مدیریت این باشگاه را بررسی کنند. مقرر شده تا آن زمان اگر کسی گزینه قوی و کاربلدی داشت را پیشنهاد کند تا از بین گزینه ها یکی به عنوان مدیرعامل انتخاب شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1123

به "آخرین شرایط مدیریت باشگاه پرسپولیس، همه به دنبال آقای مدیرعامل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط مدیریت باشگاه پرسپولیس، همه به دنبال آقای مدیرعامل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید